Read Želary by Květa Legátová Free Online


Ebook Želary by Květa Legátová read! Book Title: Želary
The author of the book: Květa Legátová
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 320 KB
Edition: Paseka
Date of issue: 2001
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Želary:

Když prozaický cyklus Květy Legátové Želary vyšel roku 2001 v nakladatelství Paseka poprvé, málokdo tušil, že se dílo neznámé autorky stane literární senzací. Realistické a nesentimentální líčení leckdy krutých osudů lidí z fiktivní beskydské vesnice od té doby zaujalo desetitisíce českých čtenářů a kniha, rok po vydání vyznamenaná Státní cenou za literaturu, byla již přeložena do pěti jazyků. Její titul nese i úspěšný film Ondřeje Trojana z roku 2003, natočený podle novely Jozova Hanule, jež sérii želarských příběhů uzavírá.

Ucelený a vnitřně nápaditě propojený soubor osmi baladických a současně naturalistických próz, zasazených do období mezi světovými válkami, představuje veskrze moderní dílo, jež svou jedinečnou poetikou i tématem touhy po svobodě a hledání vyššího smyslu lidského konání bezpochyby osloví ještě řadu čtenářských generací.

Read Ebooks by Květa LegátováRead information about the author

Ebook Želary read Online! Květa Legátová, born Věra Hofmanová, was a Czech novelist and writer whose work spanned a period from the 1950s to the 2000s. Her best known work, a 2001 collection of short stories and essays entitled "Želary," and her 2002 book, "Jozova Hanule," were adapted into the 2003 film, Želary.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Želary
Read EBOOK Želary by Květa Legátová Online free

Download PDF: elary.pdf Želary PDF