Read Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života by Sherwin B. Nuland Free Online


Ebook Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života by Sherwin B. Nuland read! Book Title: Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života
The author of the book: Sherwin B. Nuland
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 674 KB
Edition: Citadella
Date of issue: 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života:

Všetci chceme poznať podrobnosti o umieraní, no je len málo tých, ktorí sú ochotní o tom rozprávať. Či už sa snažíme predvídať udalosti, ktoré nám prinesie naša vlastná smrteľná choroba, alebo chceme lepšie pochopiť, čo sa deje s naším najbližším zasiahnutým takýmto ochorením, alebo je to skôr nepochopiteľná všeobecná fascinácia smrťou, všetkých nás lákajú myšlienky súvisiace s koncom života. Pre väčšinu ľudí zostáva smrť skrytým tajomstvom, rovnako erotizovaným, ako aj obávaným. Sme neodolateľne priťahovaní práve najdesivejšou úzkosťou, láka nás primitívne vzrušenie, ktoré vyplýva z flirtovania s nebezpečenstvom. Je len nepatrný rozdiel medzi tým, ako sú mory priťahované plameňmi a ľudia smrťou. Nikto z nás sa nezdá byť z psychologického hľadiska schopný vyrovnať sa s myšlienkou na vlastnú smrť a to, čo príde po nej, s predstavou trvalého bezvedomia, v ktorom nie je ani prázdnota ani vákuum – v ktorom nie je jednoducho nič. Vyzerá to úplne odlišne od toho nič, ktoré predchádza život. Rovnako ako pri každej inej blížiacej sa hrôze a vynárajúcom sa pokušení hľadáme spôsoby, ako poprieť moc smrti a ľadového zovretia, v ktorom drží ľudskú myseľ.

Read Ebooks by Sherwin B. NulandRead information about the author

Ebook Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života read Online! Sherwin Nuland was an American surgeon and author who taught bioethics and medicine at the Yale University School of Medicine. He was the author of The New York Times bestseller and National Book Award winning How We Die, and has also written for The New Yorker, The New York Times, The New Republic, Time, and the New York Review of Books.

His NYTimes obit: http://nyti.ms/1kxNtQC


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života
Read EBOOK Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života by Sherwin B. Nuland Online free

Download PDF: ako-zomierame-vahy-o-poslednej-kapitole-ivota.pdf Ako zomierame Úvahy o poslednej kapitole života PDF